تاریخچه ورود درب اتوماتیک به ایران

تاریخچه ورود درب اتوماتیک به ایران

تاریخچه ورود درب اتوماتیک به ایران

و تفاوت های حاصل شده در دربهای اتوماتیک در گذر زمان :

در سال های نخست ورود تاریخچه ورود درب اتوماتیک به ایران ، این دربها به طور کامل به صورت صنعتی طراحی و عرضه میشدند . همچنین باز و بسته شدن درب اتوماتیک نیز با کمک نیروی باد انجام میشد که به این سیستم ها اصطلاحا پنوماتیک گفته می شد .

پنوماتیک|درب|درب اتوماتیک
پنوماتیک|درب|درب اتوماتیک

 

 

امنیت درب اتوماتیک و شروع استفاده از درب اتوماتیک :

 

درب های اتوماتیک مذکور تا سال 1387 رواج گسترده ای داشتند و بیشتر از سایر انواع مشابه مورد استقبال و استفاده قرار می گرفند ، اما به تدریج این دبهای اتوماتیک نیز از عرصه رقابت کنار رفته و جای خود را به انواع دیگری از درب اتوماتیک موجود دور رقابتی بازار واگذار نمودند . اما با ورود سیستم الکترومکانیک به ایران و همچنین رقابت شدید در بازار بر سر آنها ، قیمت درب اتوماتیک تنزل چشم گیری پیدا کرده دربهای اتوماتیک مذکور از لیست کالاهای تجملی و گران قیمت خارج شده و این امر باعث شد تا اکثر ساختمان های در حال ساخت شروع به استفاده از درب اتوماتیک نمایند تا علاوه بر فراهم آوردن آسایش ، ایمنی بیشتری نیز برای عابران فراهم نماید . شایان ذکر است که بر خلاف هرآنچه در مورد امنیت پایین درب گفته می شود ، دربهای اتوماتیک در صورتی که به شکل استاندارد و با رعایت اصول ایمنی نصب و راه اندازی شوند از امنیت بسیار زیادی برخوردار خواهند بود .همچنین با توجه به امکان نصب و استفاده از دوربین ها و دزدگیر های امنیتی در ساختمان ها ، امنیت حاکم در اثر استفاده از این سیستم ها چندین و چند برابر خواهد شد .

 

 امنیت مورد نیاز افراد ، موجود در درب های اتوماتیک :

 

امنیت و راحتی جزو عواملی است که حس نیاز را در انسان پدید می آورد و اگر انسان نیازی را احساس کند بی شک دیر یا زود ان را مرتفع خواهد کرد . با گسترش شهر نشینی و تکنولوژی ، بحث امنیت  و آسایش ساختمان ها اهمیت بیشتری پیدا کرده است و با ارزانتر شدن قیمت اتومبیل و عمومی شدن این وسیله نقلیه ، ساختمان ها طوری طراحی می شوند که بتوانند اتومبیل ها را درون خو جای دهند .

 

 

درب پارکینگی :

 

ساخت درب های بزرگ یا همان در پارکینگی از همان ابتدا نیازمند هوش باا و مهندسی دقیق بوده است ، تا بتواند در عین زیبایی ، امنیت خوبی نیز داشته باشد و همچنین به راحتی باز و بسته بشود ، تا حتی اگر کودکی نیز قصد باز کردن این درب بزرگ را داشت قادر به انجام این کار باشد .تاریخچه ورود درب اتوماتیک به ایران 

 

 

 

 

مطالب مرتبط :

 

  1. درب ضد گلوله

  2. درب برقی فریم چوبی آنادایز

  3. درب اتوماتیک شیشه ای

  4. تولید انواع فریم شیشه

  5. درب اتوماتیک

3 دیدگاه دربارهٔ «تاریخچه ورود درب اتوماتیک به ایران»

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.