رنگ کوره ای الکترواستاتیک

رنگ کوره ای الکترواستاتیک

مجموعه آسان باز سیستم به جهت تکمیل خطوط تولید خود و با توجه به نیاز بازار نسبت به ایجاد خط رنگ پودری الکترو استاتیک اقدام نموده است که با تلاش و پشتکار همکاران خط رنگ پودری از سال ۱۳۸۹ در این مجموعه فعال میباشد که توانایی تولید فریم و متلقات درب های اتوماتیک در رنگ های مختلف امکان پذیر میباشد.

جهت مشاهده و انتخاب رنگ دلخواه خود روی لینک زیر کلیک کنید

⇐ “رئال رنگ آسان باز -RAL ASAN BAZ ” 

مزیت های رنگ پودری الکترواستاتیک

برای این نوع رنگ ها مزایای بسیاری را میتوان بر شمرد اما مهمترین آنها به شرح زیر است:

  1.  حفظ محیط زیست از آلاینده ها با حذف کامل حلالها و ضایعات مواد مصرفی
  2. مقاومت بالا ، دوام و عمر طولانی و عدم تغییر حالت در برابر شرایط گوناگون جوی
  3. پوشش دهی بالا و ایجاد ضخامت یک نواخت در تمامی نواحی
  4. همچنین نفوذ پذیری در نقاط غیر قابل دسترس ، گوشه ها و لبه ها
تاریخچه پیدایش رنگ پودری الکترو استاتیک

این نوع از پوشش های رنگی برای اولین بار در اوایل دهه ی ۱۹۵۰ میلادی در ایالت متحده ی آمریکا پدید آمد که در ابتدا عبارت بودند از ؛ پودر زرین اپوکسی ، پیگمنت و چند ماده ی دیگر که در ترکیب با همدیگر به عنوان رنگ پودری به کار می رفتند. روش استفاده از آن نیز به این شکل بود که ابتدا قطعه ی مورد نظر تا دمای مشخصی داغ می شد سپس در مخزنی از پودر فرو می رفت. مخزنی که پودر های در آن معلق بودند و با وارد شدن قطعه ی داغ به آن پوشش ضخیمی از رنگ بر روی سطوح مختلف آن قطعه ایجاد می شد.

 

این شیوه برای سال های متوالی مورد استفاده بود تا اینکه موسسه شِل واقع در کشور انگلستان استفاده از این نوع رنگ ها را با روش الکترواستاتیک ترکیب نمود از آن به بعد و از سال ۱۳۹۶ هم زمان با شروع استفاده از این روش در صنایع مختلف، صنعت رنگ پودری الکترواستاتیک شاهد رشد بسیاری بود به گونه ای که در مقایسه با صنایع نوپا بسیار چشم گیر بود.

⇓ ما را دنبال کنید ⇓دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *